Вардар не се остави да бъде изненадан от Тиквеш за втори път

Снимка: РК Вардар

Отборът на Вардар успя да ликува в мача срещу Тиквеш с 29:25 от 10-ия кръг на Суперлигата по хандбал.

За Вардар това бе седма поредна победа и с нея те се реваншираха на днешния съперник за поражението от преди два месеца в Кавадарци, което можеше да им струва скъпо в битката за титлата. Вардар имаше проблеми, но успя да ги реши и с по-добра игра през втората част да спечели.

Вардар постоянно имаше предимство през първата част, първо с три точки от осмата минута, а след това водеше с +4 седем минути преди края. В края на първата част Тиквеш вдигна нивото на играта и стигна само до минус едно.

Беше напрегнато до десетата минута на втората част, а след това Вардар при резултат 20:19 направи серия от 4:1 и поведе с 24:20. Гостите от Кавадарци нямаха сили да се върнат в мача и трябваше да се примирят с поражението.

С този триумф Вардар временно застана начело в таблицата с 27 точки и ще остане там поне до утрешното гостуване на Еврофарм Пелистер срещу Охрид. До края на първенството остават още четири кръга.