Вардар на "мускули" победи Алкалоид

Мартин Томовски/Снимка: EPA-EFE/ГЕОРГИ ЛИЦОВСКИ

Хандбалистките на Вардар започнаха защитата на титлата на юбилейния 24-ти хандбален турнир в Струга с трудна победа над Алкалоид с 22:50. "Вардарс" подпечата победата в последната минута в мач, който показа, че воденият от пейката Кирил Лазаров Алкалоид ще играе важна роля през новия сезон.

"Червено-черните" започнаха добре мача, водени от отличния вратар Мартин Томовски, поведоха и в 16-ата минута отбелязаха два пъти повече от Алкалоид (10:5).

След това обаче настъпи голям спад в играта на вардарци, който младите хандбалистки на Алкалоид използваха, за да се върнат в мача и до края на полувремето позволиха на противника да отбележи само две попадения (12:10).

През второто полувреме имаше равностойна игра до последния съдийски сигнал, а Алкалод го откри със серия от 0:3 за първи аванс. След 40-ата минута Вардар успя да си върне преднината, след което в последната минута имаше максимална несигурност.

Всеки мини-рън от един отбор беше отговорен от другия отбор със собствен мини-рън и предимството варираше от един до три гола.

В последната минута Алкалоид влезе при пасив от един гол (23:22) и атакува за изравняване. Лазаров поиска пауза, но младите хандбалисти на Алкалоид направиха пробив, след което капитанът на "червено-черните" Стоянче Стоилов сложи точка на мача с гол в последните секунди.

На вратата блесна представителният вратар Мартин Томовски с 16 спасявания, като на всичкото отгоре отбеляза и две попадения. Филип Талески отбеляза седем, а Стоилов и Карапалевски вкараха по 3 за Вардар, а за Алкалоид се отличиха Митев и Стойкович с по четири попадения, а Благойче Трайковски записа 14 спасявания на вратата.