Вардар и Е. Пелистър обяви неделното дерби с победи

През следващия сезон чужденците ще са осем / Снимка: Free Press / Драган Митрески

Двата най-добри отбора в македонската Суперлига Вардар и Еврофарм Пелистър постигнаха победи в петия кръг на плейофите. Вардар празнува при гостуването на Охрид с 28:21, докато Е. Пелистер победи Тиквеш с 32:26, ​​преди голямото седмично дерби, което ще се играе в Битоля.

Хандбалистите на Охрид бяха равностойни противници на "червено-черните" в продължение на 20 минути и имаха 9:9, след което Вардар със серия от 0:4 загуби с 9:13 за 25 минути, а до края на първата част предимството се увеличи с петима голи (11:16). Домакините започнаха по-агресивно през второто полувреме и такава игра ги доведе до минус две (16:18), а след това стигнаха до 18:19. Но "червено-черните" направиха минисерия от 0:3 и рутинно доведоха мача до края на мача.

Най-добри при Вардар бяха Жоел Куни Моралес със седем и Филип Талески с пет попадения, докато в редиците на Охрид се откроиха Филип Кривокапич с шест и Филип Николов с четири попадения.

Лидерът на таблицата Е. също постигна рутинна победа. Пелистер, който с 26:32 празнува като гост на Тиквеш. Домакините имаха сили да устоят само през първото полувреме, което спечелиха до 16:15. През второто полувреме битолчани играха по-добре в защита и атака, като първо в средата на полувремето за първи път натрупаха предимство от два гола (18:20), а след това не позволиха на домакина да се върне в игра.

Йосип Божич Павлетич с гол бе първото име при победата на Е. Пелистер, докато Стипе Мандалини вкара девет попадения, а в Тиквеш се отличи Стефан Трпчеевски с шест попадения, а Сими и и Дрогришки отбелязаха по пет.
Голямото дерби между Е. Пелистер и Вардар ще се играят в неделя в зала "Боро Кърлевски" в Битоля.