Убедителна победа срещу Мароко, Македония ще играе за 27-мо място на световното първенство

Снимка: RFM

Днес македонският национален отбор по хандбал празнува срещу Мароко в "Президентската купа", с което спечели мача за 27-ото място на световното първенство.

Победата на Македония с 40:25 днес беше очаквана, тъй като Мароко беше смятан за голям аутсайдер преди срещата. Единствената преднина на мароканците бе първоначалното 0:1, след което всичко вървеше в полза на националите ни.

Първата ни серия беше 5:0, когато поведохме от 2:2 до 7:2. Всичко, което направи Мароко в продължението, бе да стигне до "минус 2". В финала на първата част обаче си върнахме по-високото предимство и се оттеглихме на почивка с 18:12. Второто полувреме донесе още по-убедителна игра на македонските хандбалистки, така че в крайна сметка постигнахме убедителна победа с 15 точки разлика.

Мартин Томовски в нашата врата той направи страхотен мач с 12 спасявания, като той беше най-ефективният за нас Филип Кузмановски с девет отбелязани гола, Петър Атанасиевич той го последва със седем гола.

В сряда от 18 часа Македония чака последен мач в борбата за 00-о място срещу селекцията на Южна Корея.