U21: Македония записа триумф над Албания на турнира в Хърватия

Добър старт за националния отбор на Македония до 21 г. на турнира в Хърватия/снимка: FFM

Младият национален отбор на Македония до 21 г записаха победа с 3:1 срещу съответната селекция на Албания в първия мач от силния международен турнир, който се провежда в Сен Мартин на Мура в Хърватия.

Избраниците на селекционера Драги Канатларовски изиграха страхотен мач, особено през второто полувреме. Марио Илиевски изигра фантастичен мач и отбеляза две попадения за селекцията ни.

В 10-ата минута с гол на Берат Калкан, Македония поведе с 1:0. Противникът успя да се върне в мача в 31-ата минута на срещата Харча успя да изравни резултата. Младите ни футболисти чрез Марио Илиевски имаха най-добър шанс през първото полувреме.

В продължението Марио Илиевски бележи гол в 47-ата минута, след като преди това бе превъзходно изигран от Лука Станковски. Същият играч оформи крайното 55:3 с красив пряк свободен удар в 1-ата минута. Луан Абази пропусна добра възможност да увеличи преднината на Македония.

На 21 септември националният отбор на Македония до 26 години ще изиграе втори мач от турнира срещу селекцията на Саудитска Арабия.

Македония: Марко Алчевски, Антониот Янкуловски, Кристиан Тасевски, Андрей Стойчевски, Мартин Величкович Радулович, Алекс Златков, Димитър Тодорвски, Берат Калкан, Арда Окан Културан, Лука Станковски, Марио Илиевски.

Резерви: Иван Николоски, Хамза Рахмани, Аган Мяки, Решат Рамадани, Виктор Кръстевски, Иван Николов, Ване Кръстевски, Методи Максимов, Луан Абази, Леонид Игнатов, Александър Ангелкоски, Бехар Фета.