U17: Македонските футболисти научиха съперниците си по пътя към Европейското първенство в Швеция през 2024 г.

Националният отбор на Македония по футбол U17/снимка: FFM

Националният отбор на Македония по футбол до 17 години с второто място в квалификационния турнир от лига "Б" си осигури място във финалния кръг на квалификациите за следващото Европейско първенство, което ще се проведе от 5 май до 18, 2024 в Швеция.

Футболните ни надежди ще играят в група А7 на А лига заедно с Полша, Дания и Шотландия.

На следващото Европейско първенство ще участват само първите класирани национални отбори от всяка група.

Група "А7": Полша, Дания, Шотландия, Македония

В група "А4", ако Швеция (домакин на Европейското първенство) спечели първото място, второто място в тази група ще играе на континенталната среща.

Припомняме, че националният отбор на Македония, воден от старши треньора Катерина Милеска, победи Грузия (5:0) и Армения (4:0) и загуби от Косово (2:1) в квалификационния турнир от лига "Б". .