Трето място за баскетболистите на Работнички в плейофите

снимка: kfsm.mk

Във втория мач, този за крайното класиране, баскетболистите на Работници бяха по-добри от TFT Моцарт с краен резултат 96:68. Работнички завърши състезателния сезон 2023/2024 г Първата македонска лига като трето място.

Първият период от мача в СРК "Кале" бе най-равностойният, като след първите 10 минути гостите имаха минимално предимство (18:17). Но Работнички се оказаха по-добрият отбор в следващите две, в които спечелиха голямо предимство.

В края на третата четвърт най-трофейният македонски баскетболен клуб водеше с 66:51. Просто като потвърждение за по-добрата игра през тези 30 минути.

Предимството на Работнички се оказа напълно достатъчно, за да го защитят в тези 10, които бяха последни и за двата отбора този сезон.

Гюрошки вкара 22 точки, Трайс и Шоскич имат по 13, а Ефремовски има още 12 точки за победителя, докато за ТФТ Верц завърши с 14 точки, Хоутън има двоен ефект от 13 точки и 11 борби, докато Калхун и Ташовски добавиха всеки 12 точки.