TFT има още една мач топка в BIBL лигата

TFT срещу Берое Стара Загора има последен шанс в BIBL лигата / Снимка: kfsm.mk

Македонски баскетболен клуб TFT имаше атака за победа Ирония Нахария, но не беше реализиран с точки, така че в крайна сметка той триумфира израелският представител (66: 67).

В предпоследния мач от редовната част на Балканската лига скопецът срещна един от фаворитите за място във финалния турнир Ирони Нахария. И той пропусна страхотен шанс в последната атака да постигне победа, която води до следващата фаза на регионалното състезание.

В нито един момент домакинът не отстъпваше на Ирони Нахария. Той спечели първия период с минималното 18:16, но до полувремето съперникът успя да "обърне" резултата и да излезе на почивка с преднина от 38:35.

Дори след 15-минутна почивка нещата не се промениха в играта и на двата отбора. Епископ, Хортън и Костоски диктуваше темпото на игра в отбора на домакините. Но те нямаха достатъчно сила и подкрепа от съотборниците си, за да направят решителна стъпка и да върнат положителния резултат в своя полза.

Само в предпоследната минута на мача TFT имаше само "половин точка" минус, след като Бишоп отбеляза своите 18 точки. А след точките на Драфич за 63:66 Хортън изравни с тройка (66:66) и остави 43 секунди за крайното решение. Най-добрият и опитен играч на Irony Nahariya, Йогев Охайо беше на половината от линията за свободни хвърляния на 19 секунди, но все пак поведе за своя отбор (67:66).

След тайм-аута на TFT, голяма грешка на най-добрите в състава им, Бишоп, за още по-голямо празнуване на израелците. След изиграни девет кръга, TFT баскетболисти сега имат ефект 4-5. А в последния кръг от мачовете в група „В” на регионалното състезание, на 9 февруари, също в Скопие, те ще срещнат отбора на Берое Стара Загора от България. Победата води "черно-белите" в следващия кръг от мачовете в надпреварата BIBL.