• престъпление

Бразилия се бори с организираната престъпност в Амазонка

Претседателот на Бразил, Луис Инасио Лула да Силва ја повика својата влада да ги засили акциите во Амазон за борба против организираниот криминал кој придонесе за уништување на најголемата тропска прашума во светот. Лула се пожали дека била потребна една година за да се започне безбедносен план за Амазон и додаде дека треба уште многу …

Бразилия се бори с организираната престъпност в Амазонка Прочети повече »