• Хърватия

Лоши новини за Далич: Хърватия продължава Европейското първенство отслабена

Репрезентацијата на Хрватска во второто коло од Европското првенство ќе игра против Албанија, а пред овој натпревар селекцијата предводена од Златко Далиќ доби лоша вест. Имено, на последниот тренинг на Хрватска се повредил напаѓачот Никола Влашиќ. Повредата е сериозна и за Власиќ ова Европско првенство е завршено. „Влашиќ доживеа нова повреда и можам само да …

Лоши новини за Далич: Хърватия продължава Европейското първенство отслабена Прочети повече »