• Русия

Москва: Самолетни боеприпаси се взривяват на летището в Крим

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека на аеродромот Саки експлодирала авионска муниција. – На 9 август околу 15 часот и 20 минути на територијата на аеродромот Саки во близина на населбата Новофјодоровка експлодирале повеќе парчиња авијациска муниција. Во експлозиите нема повредени, се наведува во соопштението на руското Министерство за одбрана. Сè уште не е …

Москва: Самолетни боеприпаси се взривяват на летището в Крим Прочети повече »