• Израел

Израелските атаки срещу Южна Сирия

Израелските сили рано утрово ја нападнаа позицијата на сириската армија на југот на Сирија, соопшти сириската Опсерваторија за човекови права со седиште во Лондон. „Израелските напади беа насочени кон радарите на сириската армија меѓу провинциите Суеида и Дера“, рече директорот наОпсерваторијата, Рами Абдел Рахман. Тој додаде дека нападите биле изведени „во време кога израелски авиони …

Израелските атаки срещу Южна Сирия Прочети повече »