Суперлига: Вардар убедително срещу Тиквеш, Алкалоид спечели в Битоля

Снимка: Денис Дуковски / РК Вардар1961

Отборът на Вардар завърши работата си в шестия кръг на плейофите в суперлигата по хандбал на Македония, като победи Тиквеш в "Яне Сандански" с 35:25.

Гостите от Кавадрци "удържаха" през първото полувреме, но след това през второто Вардар "добави газ" и бързо реши мача в своя полза. Преднината от десет попадения създаде червено-черните в последните 20 минути на мача.

Първата част завърши в равностойна игра и се стигна до почивката с 15:15. Във втория обаче последваха няколко кратки серии на Вардар, с които той си осигури победата.

Георгиевски и Манасков с по шест попадения те бяха най-ефективни, а Томовски записа 14 спасявания. Хамзич и Симич поведоха с по пет гола на Тиквеш.

В двубоя, който се игра по-рано, Еврофарм Пелистер 2 у дома в Битоля беше победен от Алкалоид с 30:35. Те бяха най-ефективни в отбора победител с по седем гола Мартин Серафимов и Божидар Илиески. Босненският национал се отличи в победения лагер Павле Петрови. с осем попадения.

От 18:00 часа се играе последният плейофен мач между Бутел и Тинекс Пролет.