Съдийски анализ: Рефери в PMFL и VMFL без нито една грешка

Снимка: FFM

Съдийска комисия разгледа спорните моменти от 32-ия кръг на ПЪРВА МФЛ и направи следните изводи:

На състезанието Фк Тиквеш-Фк игран на 12.05.2024 г., беше анализирана ситуацията от 14 минути.

Главен съдия: Димтър Пилешков. Помощник-съдии: Даниел Василевски и Сладжан Марковски.

14 минута: ПРАВИЛНА ОЦЕНКА НА ГЛАВНИЯ СЪДИЯ (За неотсъдена дузпа за гостуващия отбор при резултат 0:0)

Играч на гостите подаде топката на свой съотборник в наказателното поле на домакините и преди да получи топката бе минимално дръпнат от ръката на противников играч, след което падна.

Правилно решение на съдията за продължаване на играта, тъй като съпротивлението беше минимално, без интензитет и недостатъчно за дузпа.

На състезанието Фк Шкупи-Фк Брера игран на 12.05.2024 г., беше анализирана ситуацията от 29 минути.

Главен съдия: Крумислав Джорджиев. Помощник-съдии: Кристиан Джонов и Ристе Георгиев.

29 минута: ПРАВИЛНА ОЦЕНКА НА ВТОРИЯ ПОМОЩНИК СЪДИЯ (За сигнализирана засада на играч на домакините и отменен гол на домакините при резултат 0:0)

Играч на домакините центрира в наказателното поле на гостите, топката стигна до друг играч на домакините и отбеляза гол.

Правилно решение на втория помощник-съдия, който сигнализира засада и отмени гола, тъй като в момента на центриране на негов съотборник играчът на домакините беше в непозволена позиция (зад предпоследния играч на гостуващия отбор).

Помощник-съдията в тази ситуация беше добре поставен, в една линия с предпоследния играч на гостуващия отбор и прецени правилно тази трудна ситуация.

В останалите срещи от ПЪРВА МФЛ нямаше спорни ситуации за съдийски анализ.

Нямаше спорни ситуации за съдийски анализ в мачовете от 2-ра МФЛ.