Турнирът в Струга ще има нов шампион, Вардар победен от Целе

снимка: Фейсбук/Международен турнир по ханбал Струга - Международен турнир по ханбал

Турнирът по хандбал в Струга, който се провежда за 50 години това лято, ще получи нов шампион, след като тази вечер Вардар беше победен от Целе Пивоварна Лашко с 28:36.

Поражението на "червено-черните" означаваше спечелването на второто място в групата, а отборът на Словения се класира за финалите с победата.

Вардарци започнаха по-добре мача, водени от отличния вратар Мартин Томовски, след 15 минути игра имаха преднина от 14:10. Тогава обаче хандбалистите на Целе Пивоварна Лашко, водени от бившия играч на Вардар Ален Тоскич, се "събудиха" и успяха да вземат почивка и да си тръгнат със 17:17.

През второто полувреме хандбалистите на словенския отбор направиха решаващото предимство на финала, когато поведоха с 25:31, което реши дилемите за победителя и пътника във финала.

Съперникът на Целе в големия финал ще стане известен утре, когато приключи груповата фаза в група А. Еврофарм Пелистер, който е лидер в група А, играе срещу АЕК Атина, който е с актив от една победа и една загуба.
Днес Е. Пелистер беше по-добър от Татран Прешов с минимално 25:24, а АЕК Атина победи домакина Струга с 30:15.