Стефан Стоянович спечели сребърния медал на Световната лига по карате във Венеция

Стефан Стоянович със среброто във Венеция, Италия/снимка: Боско Заборски

В периода от 7 до 10 декември във Венеция, Италия, се провежда последният турнир от поредицата турнири Световна младежка лига по карате. На този престижен турнир Македония беше представена и взе участие част от юношеския отбор на най-трофейния ни карате клуб „Макпетрол“.

Каратистът на "Макпетрол" Стефан Стоянович (+84 кг.) спечели сребърния медал от най-голямата и качествена Световна лига по карате за юноши старша възраст U21. Стоянович влезе във финала в най-възрастната категория юноши старша възраст (U21), с четири поредни победи в елиминационната част. На финала той загуби с минимално 0:1 и успя да спечели сребърния медал.

Стефан Стоянович с треньора на КК Макпетрол Петър Заборски

- Доволни сме от представянето на всички каратисти от отбора на "Макпетрол", успяхме да спечелим един сребърен медал и постигнахме две високи класирания на седмо място, успяхме да продължим приемствеността в спечелването на медали от най-елитните карате състезания. , това са общо 47 медала за клуба ни от най-елитните Световни Висши лиги по карате, при старша възраст и младежи. Във Венеция направихме отлична контрола и завършваме годината със световен медал, както я започнахме с медал от Световната висша лига по карате в Атина – каза треньорът на „Макпетрол“ Петър Заборски.

Рекордните 4133 заявки за състезания от 81 държави бяха регистрирани на Световната лига във Венеция.

Финал
Стефан Стоянович – Данил Касианов (Украйна)

Карате бойците на Macpetrol

Йована Мицовска (-61), спечели две победи в реванша и бе на крачка от борбата за бронзовия медал, но загуби от хърватката Ирис Ковач с 0:5, като по този начин също зае седмо място.

Витомир Трайковски (-84), записа три победи, а в четвъртата загуби с минималното 0:1 срещу Михаил Бугайов от Украйна.
-84 кг
Витомир Трайковски – Боаз Беласри (Франция) 9:1
Витомир Трайковски – Лоренцо Бисол (Италия) 5:1
Витомир Трайковски – Симон Приевозич (Словакия) 2:1
Витомир Трайковски – Максим Бухайов (Украйна) 0:1

Данило Божович (+84 кг) записа две победи и една загуба в реванша, с което спечели седмо място.
Данило Божович – Светлин Занков (България) 5:1
Данило Божович – Данил Касианов (Украйна) 0:1