WC 2023: Смелият Египет "счупен" след две продължения, Германия ще играе за петото място

Снимка: EPA-EFE / Тамаш Ковач

Националният отбор на Германия ликува срещу Египет с 35:34 и в неделя ще играе за петото място на световното първенство.

Германците започнаха добре срещата, като четири минути преди края на полувремето водеха с пет точки 16:9. След това обаче последва серия на Египет, който успя да стигне до 5:1 на почивката при 14:17.

В първите десет минути на втората част Германия направи разлика от осем гола, но Египет не се предаде. Избраните играха бойно Парондо, така че такава игра им донесе продължения. След 60 минути игра таблото показваше 30:30.

Германия отново поведе два пъти в първото продължение, но в крайна сметка и то завърши без победител (33:33). Победителят бе решен във второто продължение, когато Германия стигна до 35:34.

Нор със седем гола той беше най-ефективният за Германия, докато вкара седем за Египет Моамен и Старейшина.