WC 2022: Това е невероятно – Боби Чарлтън, 56 години пауза, след това Маркъс Рашфорд

Маркъс Рашфорд вече има три гола за Англия на Мондиал 2022/снимка: EPA-EFE/Георги Ликовски

Англия успя да си осигури осминафиналите Световно първенство в Катар след в група "В" победиха Уелс с 3:0.

Той бе автор на две попадения при победата Играчът на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд в 50-ата и 68-ата минута на мача. За трети път на световно първенство той разтърси мрежата на Иран веднъж преди това.

Иначе Рашфорд е първият играч на Манчестър Юнайтед, отбелязал три гола на Световно първенство за Англия от шампионската година през 1966 г., когато легендарният Боби Чарлтън.

Отборът на треньора Гарет Саутгейт ще играе срещу отбора на Сенегал на 4 декември за четвъртфиналите на световното първенство.

Ето още интересни факти за английския национален отбор, Хари Кейн който се очаква да бъде голмайстор, членът на Тотнъм трупа асистенции на Световното първенство. Той е първият английски национал, който асистира за три гола на едно световно първенство от 2002 г. насам Дейвид Бекъм, който е бил и три пъти асистент.

Англия завърши на първо място в групата на Световното първенство за първи път от 2006 г., когато бяха елиминирани на четвъртфиналите от Португалия.