Швьонтек ще защитава титлата на Ролан Гарос срещу Мухова

снимка: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Тенисист номер едно в света, Ига Швонтек ще играе за четвъртата си титла от Големия шлем в кариерата си и третата си на "Ролан Гарос“, след като победи бразилеца с 6:2, 7:6 (7). Беатрис Хадад Мая днес във втория полуфинал при жените.

Svyontek ще защитава титлата от миналата година срещу Каролина Мухова, която в първия полуфинал победи втората тенисистка в света Арина Сабаленка..

Победата на Швьонтек, заедно с поражението на Сабаленка, също означава, че полската тенисистка ще остане на първо място в списъка на WTA, независимо от резултата от финалния мач.

В началото на мача от този полуфинал тенисистките си размениха пробив, преди Швьонтек да завърже четири гейма и да спечели първия сет с 6:2.

Хадад Мая пропусна една точка за пробив в първия гейм от втория сет, но оползотвори първата точка за пробив в третия гейм и поведе с 2:1. Тенисистката от Полша се пребори в шестия гейм и изравни на 3:3, като тази част от играта се реши в тайбрек, в който Швьонтек бе по-добър с 9:7.