Жалко, македонските хандбалистки не успяха да си осигурят четвъртфиналите на СП

Македония беше близо, но Исландия не ни допусна четвъртфиналите на СП/Снимка: wchwu182022.com

Днес във втория решителен мач от основната фаза на Световното първенство за кадети в Скопие, женския национален отбор на Македония загуби от Исландия с 25:22.

След убедителната победа на Швеция в нашата група срещу Иран с 39:19 отборът на селекционера Любомир Савевски трябваше да гони равенство или победа, за да се класира за четвъртфиналите на световното първенство.

Бяхме близо до постигането на целта, но исландките, които вече се издигнаха като четвъртфиналисти, не ни позволиха да го направим и в крайна сметка отпразнуваха триумф и взеха реванш за поражението ни миналата година във финалите на първенството на EHF.

Нито веднъж през мача не стигнахме до положителен резултат в СК "Борис Трайковски", нито веднъж не изравнихме, в началото на първото полувреме няколко пъти бяхме на "минус едно" (1:0, 2:1, 3:2, 5:4).

Най-големият позитив на съперника е "плюс шест" (12:6), а до почивката успяхме да стопим половината от негатива (13:10).

През второто полувреме Исландия също контролираше резултата, а ние отново вдигнахме надеждите само до минимален минус (19: 18, 20: 19), но няма начин да направите пълен завой.

Имахме последния шанс 24:22 когато не реализирахме дузпа чрез Ризоска, след което дузпата пристигна отсреща и всички дилеми бяха решени.

Най-ефективните в нашите редици бяха Коцева с шест и Ризоска с четири попадения. На Световното първенство Македония ще продължи да играе за място от девето до 12-о.