Шкендия оправда ролята на фаворит срещу Скопие

„Червено-черните“ от Тетово спечелиха първи точки в първенството/Снимка: fcshkendija

След равенството със Силекс, Шкендия в първия си домакински мач за новия сезон в Първата македонска лига триумфира у дома с 2:0 срещу Скопие.

Още в шестата минута тетовските "червено-черни" взеха преднина след автогол на Кировски (1: 0).

А до края на първото полувреме проблемите за гостите се увеличиха драстично, след като дори двама играчи получиха червени картони.

Първо Христовски в 33-ата минута, който интересно влезе в игра от 16-ата минута като смяна на Божиноски, а в 37-ата минута терена напусна преждевременно и Кировски.

Съставът на Артим Шакири използва това, за да вкара нов гол в 62-ата минута, когато той стреля Те бяха.

Следващият мач от трето първенство Шкендия ще има на 21 август в Академия Пандев, а Скопие приема Силекс от Кратов.