Северна Ирландия отбеляза 20 гола и в двата мача срещу Македония

снимка: FFM

В шестия си мач от квалификациите за Световно първенство, женският национален отбор на Македония загуби за втори път от Северна Ирландия на терен за гости в Белфаст с висок резултат 9:0.

Припомняме, че в предишния мач, игран на тренировъчен център "Петър Милошевски" в Скопие, избраниците на треньора Кирил Изов загубиха още по-убедително от същия съперник (0:11).

Домакините отбелязаха четири попадения през първото полувреме на днешния мач, Макгинес на два пъти влезе в списъка с голмайстори, а веднъж Холоуей и Фърнс. През второто полувреме още един гол отбелязаха Холоуей и Фърнс, Макгинес завърши хеттрика в 62-ата минута, а Мегил и Бийти също допринесоха за триумфа.

Това бе пето поражение за нашия отбор, който е предпоследен в квалификационната група "D" с три точки, колкото Люксембург на четвърто място.

На върха е Англия с 15 точки, с две повече от Северна Ирландия, на трето място е Австрия (10), а на върха без точки е Латвия. Следващият мач на най-добрите македонски футболисти ще бъде следващата година на 8 април у дома срещу Англия.