Сензация: Алкалоид в хандбалното дерби победи Вардар 1961 на Автокоманда

снимка: РК Алкалоид

В рамките на плейофите в македонската суперлига по хандбал състава на Алкалоид направи голяма изненада, като победи настоящия шампион Вардар 1961 г. в зала Автокоманда от 22:21ч.

След първото полувреме играчите на треньора Кирил Лазаров водеха с 13:10, въпреки че преди почивката имаха по-голямо предимство (13:6).

"Червено-черните" направиха серия от 9:2, за да изравнят при 15:15, а четири минути преди края на срещата за първи път поведоха в мача с 20:21.

В крайна сметка хандбалистите на Алкалоид бяха по-съобразителни, възползваха се от грешките на съперника и в крайна сметка отбелязаха две попадения и записаха страхотна победа.

Трайковски, вратарят на Алкалоид имаше ключов принос за триумфа с 14 спасявания, а сред голмайсторите беше най-резултатен Серафим със седем гола. На противоположната страна Томовски той имаше девет намеси и вкара седем гола Манасков.

В събота се игра още една среща, Еврофарм Пелистер 2 ликува като гост на Тинелс Пролет с 25:26.

Таблица: Вардар 1961 21 точки, Еврофарм Пелистер 18, Алкалоид 18, Тиквеш 10, Бутел Скопие 7, Еврофарм Пелистер 2 7, Тинекс Пролет 5, Охрид 3.