Рома има отбор с титла, но се затрудни да спечели срещу Салернитана

Рома стартира сезона в Серия А с минимален триумф/снимка: EPA-EFE/MASSIMO PICA

Футболистите на Рома ликуваха с 0:1 при визитата на Салернитана от първия кръг на Серия А.
Треньорът на "римския вълк" Жозе Моуриньо създаде силен отбор, който е един от основните фаворити за титлата, но пострада още в първия кръг.

Неговите играчи създадоха положения, Николо Дзаниоло и Пауло Дибала не успяха да реализират чудесни положения на два пъти, а Брайън Кристанте се разписа в 33-ата минута.

След отбелязания гол Моуриньо реши да "вдигне ръка", намали офанзивата и лека-полека се преориентира към защита и запазване на преднината.

Благодарение на гола на Нзола в 36-ата минута Специя победи Емполи с 1:0.

Футболистите на Лацио стигнаха с обрат до победата над Болоня и трите точки. Марко Арнаутович откри резултата в 38-ата минута, но през втората част Лацио направи обрат. Първо Де Силвестри си отбеляза автогол в 68-ата минута, а 11 минути по-късно най-добрият реализатор на "Лацио" Чиро Имобиле отбеляза за 2:1, резултатът, който се оказа окончателен.