Ролан Гарос: Алкарас позволи само седем игри на Шаповалов

снимка: EPA-EFE/КАРОЛАЙН БЛУМБЪРГ

Карлос Алкарас много лесно успя да премине поредното препятствие на "Ролан Гарос“, след като спечели мача от третия кръг с убедителното 3:0 срещу Денис Шаповалов от Канада с 6:1, 6:4, 6:2. За този триумф на испанеца му трябваха "само" два часа и 12 минути.

Следващият съперник на испанския тенисист ще бъде Лоренцо Музети, който надделя над Камерън Нори с убедителното 3:0.

Колкото до триумфа на Алкарас, той е още в първия сет, когато той позволи на канадеца само един гейм за 36 минути игра.

Шаповалов игра малко по-добре във втория сет, успя да направи "брейк", веднага изпусна един, но се върна и поведе с 4:1. Но там канадецът спря. Алкараз спечели следващите пет игри, за да поведе с 2-0 в сетовете.

В третия сет Алкарас направи два "брейка" и това бе достатъчно за победа с 6:2.