ХК Вардар с лекота подмина Бутел и се приближи с една крачка до титлата

РК Вардар 1961 / Снимка: EPA-EFE / ГЕОРГИ ЛИЦОВСКИ

Хандбалистите на Вардар празнуваха с високо 23:33 в предпоследния кръг на Суперлигата по хандбал и се доближиха само на една крачка от спечелването на двойната корона.

Вардар с победата в Битоля в голямото дерби срещу Е. Пелистър прескочи съперника на масата, а миналия уикенд над същия съперник триумфира в Купата на Македония. Ще спечелят двойната корона, ако в последния кръг победят тима на Тиквеш у дома.

"Червено-черните" срещу Бутел винаги имаха предимство, което варираше от 2-3 попадения, но излязоха на почивка с уверено 12:16.

През второто полувреме Вардар бързо поведе със 17:22, а домакините успяха да стигнат само до минус три (19:22), след което "червено-черните" се хвърлиха на "скорост" и стигнаха до убедителен триумф от 23:33ч.

Най-ефективен в редиците на Вардар беше Тимур Дибиров със седем попадения, а в Бутел се отличи Мирко Маджич с пет попадения.