Хандбалистите не успяха да спечелят бронза на Средиземноморските игри

Снимка: МОК

Мъжкият хандбален отбор на Македония не успя да спечели медал на Средиземноморските игри, които се провеждат в Оран, Алжир, след като загуби от Сърбия с 34:29 в мача за третото място и в крайна сметка завърши четвърти.

Отборът на старши треньора Кирил Лазаров игра по-добре през първото полувреме, отколкото през второто. В началните минути имаше гол за гол (4:4), а с головете на Костески и Петковски Македония поведе с 6:4.

След това преднината нарасна до плюс три (8:5,9:6, но в края на първата част сърбите успяха първо да изравнят (10:10), а след това да поведат с 12:11. Той продължи ваканция с предимство на Сърбия от 15:13ч.

През второто полувреме тимът на Лазаров отново изпита спад в играта и отново бе наказан от съперника. Първо Сърбия поведе с 20:17, а след това стигна до плюс пет (24:19).

До края на мача македонските хандбалистки опитаха да компенсират пасива, но сърбите успяха да запазят предимството и в крайна сметка ликуваха с 34:29.
За Македония най-добри бяха Костадин Петров с пет попадения и Петър Атанасийевич с четири, а за сърбите най-точен бе Воркапич с пет попадения.