Първи полуфинал от Големия шлем за Ник Кирьос

Ник Киргиос/Снимка: EPA-EFE/НИЙЛ ХОЛ

Австралийският тенисист Ник Кирьос ще играе на полуфинал на турнир от Големия шлем за първи път в кариерата си, след като победи чилиеца Кристиан Гарин в три сета на четвъртфиналите на Уимбълдън.

Кирьос победи Кристиан Гарин от Чили с 15:6, 4,6:3,7, 6:XNUMX за два часа и XNUMX минути тенис и потвърди, че се намира в страхотна форма.

Това беше 12 победи в 14 мача на трева тази година и стана първият непоставен полуфиналист от 2008 г., когато Райнер Шутлер и Марат Сафин постигнаха това постижение.

Кирьос изигра отличен мач, като позволи на опонента си да направи само един пробив, докато той проби сервиса на Гарин три пъти, като същевременно имаше 17 ас сервиса.

Най-вълнуващ бе третият сет, в който и двамата тенисисти бяха стегнати на собствен сервис, поради което се наложи да се играе тайбрек, в който австралийският тенисист бе по-добър и в крайна сметка заслужено си осигури място на полуфиналите.