Първа лига: Категорична победа за TFT срещу Academia FMP

Баскетболистите на ТФТ записаха сигурна победа и празнуваха срещу Навико Академия ФМП с 66:109 в седмия кръг на Първа лига.

Лантернистът продължи с лоши резултати и остана заседнал на дъното. От началото до края воденият от Боро Смилковски тим доминираше на терена.

TFT все още имаха двуцифрено предимство на почивката, когато водеха с 37:47. През третата четвърт фаворитът беше още по-убедителен, така че предимството само нарасна. За TFT това беше прекъсване на мини-серията от две поражения като гост срещу Гостивар и Работнички.

Най-ефективни бяха Николов с 18 и Батрик с 16. В редиците на ФМП най-много точки вкара Паич (16).