Първа лига: Пелистер уверен срещу ФМП, Давитков дебютира на пейката на Струмица с поражение

Снимка: KK Pelister

Баскетболистите на Пелистер празнуваха победа срещу Академия ФМП с 81:67, завръщайки се на второ място, а Финикс ликува над Струмица (85:71), където бившият селекционер на Македония дебютира на пейката на Струмица. Йорданчо Давитков.

Пелистер водеше от началото на мача, като след първата четвърт бе 22:18, а до почивката тимът от Битоля водеше с 38:28. ФМП опита да направи нещо в продължението, но не успя да застраши сериозно, така че Пелистер ликува победата с 81:67.

Той беше най-ефективен сред "пелистите". дърводелец с 16 точки, Макюен на противоположната страна той вкара 20.

Йорданчо Давитков дебютира с поражение на пейката на Струмица, който нямаше силата да изненада срещу Финикс. Победата бе излъчена още в първия период, след което фаворитът стигна до 30:11 и запази предимството до края на срещата.

Той направи страхотен мач с 30 отбелязани точки Боян Трайковски, за Струмица Кръстаич отбеляза 16.