Първи триумф за Сайнц в кариерата му в зрелищно състезание на Силвърстоун

Първа победа във Формула 1 за Карлос Сайнц от Ферари/Силвърстоун, Великобритания/3 юли 2022 г./Снимка: EPA-EFE/КРИСТИАН БРУНА

Определено едно от най-добрите състезания досега през сезона Шампионат на Формула 1. Най-добър в надпреварата за Голямата награда на Великобритания на пистата Силвърстоун беше Карлос Сайнц от Ферари.

На втора позиция остана пилотът на "Ред Бул Рейсинг", Серхио Перес, а на третата членът на „Мерцедес, Луис Хамилтън.

Лидерът в генералното класиране, пилотът на "Ред Бул Рейсинг" Макс Верстапен имаше големи проблеми с колата и завърши състезанието на седмо място.

Вторият пилот на Ferrari, Шарл Льоклер, завърши състезанието на четвърто място, докато Алонсо и Норис бяха съответно на пето и шесто място.

Надпреварата бе белязана от инцидент в началото на надпреварата, когато в центъра на вниманието беше китаецът Жу Гуаню, чиято кола се завъртя цели 20 метра и се озова в предпазната ограда.

Членът на Alfa Romeo информира феновете чрез социалните мрежи, че е добре и няма място за притеснение.

След това състезание Верстапен все още е лидер в таблицата, като вече има 181 точки. Втори е съотборникът му Перес със 147, а Льоклер е трети със 138 точки. Днешният победител Карлос Сайнц е четвърти със 127 точки. Гран при на Австрия ще се проведе следващия уикенд.