PMFL: Човек от Трапани за решението в дербито между Шкупи и Шкендия, Струга с голям обрат за победа в Кавадарци

Снимка: KF Shkëndija

С гол на Кристиян Трапановски Шкупи празнува победа на собствен терен в днешното дерби от Първа македонска футболна лига срещу Шкендия. Най-вълнуващо в днешните срещи беше в Кавадарци, където Струга стигна до победа с 2:0 срещу домакина Тиквеш от пасив от 2:3.

Отборът на Стол след 17 кръга вече е сам начело в таблицата. Ключовият момент в днешното дерби се случи в 37-ата минута Кристиан Трапановски навлезе в наказателното поле и преодоля вратаря на Шкендия.

След отбелязания гол видяхме открит и динамичен футбол, особено през второто полувреме, когато имаше още положения. Шкупи бе по-близо до втори гол, отколкото Шкендия до изравняване, но в крайна сметка резултатът не се промени.

Двубоят в Кавадарци между Тиквеш и Струга предложи най-много вълнение в днешните срещи.

Много бързо, след 15 минути игра, домакините имаха преднина от два гола, отбелязаха си и автогол Згуро, а от редиците на Тиквеш на попадението се зарадваха Ивановски. Във финала на първата част той блесна Марян Радески който отбеляза две попадения за равенството на почивката (2:2).

Георгиевски десет минути преди края на мача той оформи крайното 2:3 за три точки за Струга.

Днес брегалничани пропиляха два гола преднина срещу Воска, но тази среща завърши 2:2.

Гоце Седлоски в третия си мач на пейката на Работнички постигна първата си победа. Дебърмаалци победиха Брера с 1:0 на стадион "Борис Трайковски" в Маджари. Силекс и Гостивар си поделиха точките като играха 1:1.

Припомняме, вчера Вардар беше по-добър от Македония Гьорче Петров с 0:1.

PMFL: Милошавич донесе важен триумф на Вардар срещу Гран на Македония