Петкоски е балкански шампион по джудо, Блажевски спечели бронзовия медал

Македонският джудист Дориан Петкоски спечели първо място в категория до 27 кг./снимка: facebook.com/judofederationofmacedonia

Национален отбор по джудо на Македония този уикенд той изпълнява в Пале, Босна и Херцеговина, където се провежда Балканско първенство за младши пионерии

Цветовете на страната ни на това състезание защитават Дориан Петкоски в категория -26 кг, Неманя Джагадуроски (-34 кг), Амар Байрамоски (-38 кг), Томи Блажевски (-42 кг), Хамида Друштинац (-32 кг). ), Емилия Паскоска (-36 кг) и Стефани Мицкоска - (52 кг).

Селекцията се ръководи от спортният директор на федерацията по джудо на Македония Джорджия Стоянов.

Както съобщиха от федерацията, Дориан Петкоски е балкански шампион по джудо. И той беше награден с медал Томи Блажевски който спечели бронза на Балканското първенство.

На този шампионат участват състезатели от Албания, Босна и Херцеговина, България, Македония, Гърция, Черна гора, Косово, Румъния, Сърбия и Турция.