Хърватия падна и на "Борис Трайковски", втора победа за волейболистите в Златната лига

Снимка: OFM

Мъжкият волейболен национален отбор постигна втората си победа у дома в Златната лига, след като днес Хърватия бе победена на "Борис Трайковски" след дълга битка от два часа и половина.

Македонските волейболисти имаха преднина от 2:0, но вместо да приключим мирно работата, позволихме на Хърватия да върне 2:2 и мачът отиде в петия сет, където все пак не изпуснахме победата.

С отличното начало поведохме убедително с 25:17 в първия сет, Хърватия се събуди във втория, но спечелихме и този с 25:22. Хърватите спечелиха първия сет с 22:25, а четвъртият донесе равностойна игра, а гостите го спечелиха с 31:29.

Открихме добре решителния пети сет и определено имахме предимство, но Хърватия стигна до 12:12. В ключовите моменти нашите волейболисти се справиха със задачата и с краен резултат 16:14 спечелиха сета и си осигуриха втора победа след първата срещу Белгия.