Волейболистите се провалиха, Финландия ще играе на финала на Европейската сребърна лига

Македония е един от домакините на Европейското първенство по волейбол 2023/Снимка: EFE/MAURI RATILAINEN

Волейболният отбор на Македония бе победен на полуфиналите на финалния турнир на Европейската сребърна лига от Финландия с 3:1 по сетове и 25:22, 20:25, 25:18, 25:16.

Волейболистите в седмия опит не успяха да триумфират в надпреварата и да си осигурят участие в Златната лига на Европа, но Финландия се оказа непреодолима пречка за отбора на треньора Ратко Павличевич.

Македонските волейболисти започнаха по-добре мача, имаха предимство от 13:9, но финландците се върнаха в играта и във финала на сета стигнаха до плюс четири и в крайна сметка ликуваха с 25:22. Във втория сет Македония игра фантастично и имаше осем точки предимство, което се оказа достатъчно за изравняване на резултата 1:1 в сетовете (25:20).

Третият сет отново започна изравнително, така че финландците с добра серия се откъснаха и стигнаха до висока преднина, която запазиха до края за 25:18 и преднина от 2:1, като с убедителна игра продължиха и в четвъртия сет, който спечелиха с 25:16 и си осигуриха място на финала.

Най-резултатен в мача беше капитанът ни Никола Георгиев с 23, докато при финландците Аро Никула се открои със 17. Утре Македония ще играе за бронзовия медал с загубилия от втория полуфинал, където се срещат Румъния и Унгария.