Ноуза и Полсен са победители в международния тенис турнир в Скопие

снимка: Игор Паневски

Тенисисти от Чехия Петр Ноуза и Андрю Полсен са победителите в тазгодишното състезание Challenger 75 Macedonian Open 2023 след победа над поставените на финала Шриран Баладжи и Дживан Недунчезиан от Индия с 2:0 в сетовете (7:6 (5) и 6:3) за 92 минути игра.

Първият сет бе максимално равностоен и нито една от двойките не успя да направи "брейк", а тенисистите използваха сервиса си, за да спечелят играта, така че резултатът стана 4:3. В осмата игра имаше и първи "брейк" топки за тенисистите от Индия, но те не ги използваха.

В следващия гейм отново имаше две неизползвани "брейк" топки, но за чешките тенисистки, така беше и в 11-ия гейм.

След 6:6 в партиите последва тай-брейк, където на сцена бяха точките от сервис на съперника (мини-брейк). "Тайбрейкът" завърши при 7:5 точки за Ноуза и Полсън, които стигнаха от пасив от 2:4 до 5:4, което беше решаващо за спечелването на първия сет.

Във втория сет преднината бе твърдо на страната на чехите, които в осмия гейм използваха първата "брейк" топка и поведоха с 5:3, а веднага след това спечелиха мача с 6:3 на своя собствен сервис, използвайки първата мачпойнт.