Норвегия спечели пето място на Европейското първенство

Норвежците триумфираха в последната секунда над Исландия / Будапеща, Унгария / 28 януари 2022 г. / Снимка: EPA-EFE / Zsolt Szigetvary

Вълнението на европейско първенство, В Будапеща се празнува мачът за петото място, в който той ликува Норвегия с 34:33 след продължения срещу Исландия.

В редовните 60 минути норвежците поддържаха основно позитив, като най-високите достигнаха "плюс четири", 11:7 и 16:12 през първото полувреме, а през второто 17:13, 21:17 и 22:18, и в самия финал на срещата исландците се върнаха и мачът продължи още 10 минути.

И имаше по-находчив норвежкият отбор, който с гол Reinkind преди края на последната секунда на второто продължение разтърси исландската мрежа.

Реферите от Испания Марин и Гарсия само провериха чрез видео дали голът е отбелязан преди края на времето, потвърдиха, че всичко е наред, последвана от радостта на Норвегия.

Сагосен с осем попадения беше най-ефективен в победните редици, а на отсрещната страна О. Магнусон отбеляза 10.