Дори Томи Пол не беше заплаха: Джокович насрочи финал с Циципас!

Снимка: EPA-EFE/ДЖОЕЛ КАРЕТ

Новак Джокович той изигра нов страхотен мач и с 3:0 (7:5 6:1, 6:2) в сетовете за два часа и 20 минути игра бе по-добър от американеца Томи Пол които направиха голяма изненада с достигането си до полуфинал.

Имайки предвид как играе Джокович срещу ре минор и Рубльов , сръбският тенисист беше смятан за голям фаворит в днешния мач и оправда тази роля. Пол удържа днес само в първия сет, когато спечели пет гейма, но след това Джокович спечели сета с пробив в 12-ия гейм.

Вторият сет донесе много по-убедителна игра на Джокович, а американецът спечели единствения гейм, когато Новак водеше с 5:0. Подобна бе ситуацията и в третия, където Джокович му позволи още един гейм.

В 10-ия си финал в неделя Джокович ще играе срещу гръцкия тенисист Stephanos tsitsipas който преди това го победи Карен Хачанов.