Чака ни зрелище на "Ролан Гарос": Алкарас записа полуфинал срещу Джокович

снимка: EPA-EFE/КАРОЛАЙН БЛУМБЪРГ

Испанският тенисист Карлос Алкарас напреднаха до полуфиналите наРолан Гарос“ където ще се срещне със сръбския тенисист Новак Джокович.

В среща, смятана за дерби на четвъртфиналите, испанецът буквално изтри гърка Stephanos tsitsipas с 3:0 в сетове 6:2, 6:1, 7:6.

От началото до края това беше истински урок по тенис от световния номер едно, който проби напълно безпомощния сервис на Циципас пет пъти и му позволи само пет игри.

И тогава при резултат 5:2 в третия сет испанецът пропусна два мачбола, а след това Циципас използва първата точка за пробив в следващия гейм и се върна в мача.

Резултатът стана 5:5 и сетът отиде в "тайбрек", в който Алкарас се справи по-добре и реши в своя полза със 7:5, с един мини пробив.

Новото зрелище между Джокович и Алкарас ще бъде нещо като "финал преди финала", а според мнозина победителят от този двубой най-вероятно ще е победителят в Париж.

Срещата е насрочена за петък, когато ще се играят двата полуфинала на Ролан Гарос при мъжете.

За втория полуфинал ще разберем в сряда след оставащите два четвъртфинални мача: Александър Зверев (Германия) – Томас Мартин Ечевери (Аржентина) и Холгер Руне (Дания) – Каспер Рууд (Норвегия).

СНИМКА: Джокович е на крачка от рекорда на Федерер в турнирите от Големия шлем