Най-добрият македонски тенисист Калин Ивановски ще играе на финала на фючърса в Скопие

Македонският тенисист Калин Ивановски/снимка: mtftennis.mk

Днес в полуфиналния мач от фючърса в Скопие Калин Ивановски с резултат 2:1 в сетовете той елиминира петия поставен в турнира, Ерги Киркин от Турция, след два часа и девет минути игра.

Съперникът спечели първия сет с 3:6, но в следващите два най-добрият македонски тенисист отвърна убедително с 6:2 и 6:2.

Ивановски, който е четвъртият поставен на турнира, ще играе срещу французина на финала Саша Вайнбург.

Третият поставен Вайенбург триумфира срещу хърватина Вито Тоньец със 26:7 (6) и 5:6 на полуфиналите след час и 1 минути игра.

За френския тенисист това е трети финал за тази година, а преди две седмици той игра и в квалификациите на "Ролан Гарос".

Вайенбург вече спечели една титла на настоящия турнир в Скопие, т.е. заедно със своя сънародник Антоан Оанг, като втори титуляр, те са победители в надпреварата на двойки. На финала те победиха българската двойка Янаки Милев и Петър Несторов с 6:1 и 6:2.