Надал лесно до третия кръг на "Ролан Гарос"

Рафаел Надал записа нова победа на "Ролан Гарос" / Париж, Франция / 25 май 2022 г. / Снимка: EPA-EFE / MARTIN DIVISEK

Петият тенисист в света Рафаел Надал класиран в третия кръг на Ролан Гарос в Париж (Франция), след като победи родния тенисист в Париж Corentan Mute с 6:3, 6:1, 6:4.

Рекордьорът по брой титли на този турнир от Големия шлем (13) записа победата за два часа и девет минути.

Испанецът взе сервиса на съперника четири пъти в първите два сета, докато съперникът така и не направи пробив.

Третият сет с пробив бе открит от 39 играчи в списъка на ATP. Надал изравни в четвъртия гейм, а предимството за брейк дойде в осмия.

В следващия гейм Надал сервира за победата, но вторият пробив в мача направи Мюте. Но в следващия гейм се забелязва прекъсване, което осигури на Надал място в третия рунд.

В третия кръг Надал ще играе срещу холандеца, Бутик van de Zandschulp (29 тенисисти в света).

Ролан Гарос: Джокович рутинно срещу новия "ученик" на Вайда

В третия кръг се класира и американецът Себастиан Корда, който след три сета (7:6, 6:3, 6:3) беше по-добър от домакина Ришар Гаске.

В следващата фаза Корда играе срещу шестия тенисист в света испанеца Карлос Алкарас.