Надал "оцеля" от Фриц и стомашни болки и насрочи полуфинален мач с Кирьос на Уимбълдън

Рафаел Надал/снимка: EPA-EFE/КИРЪН ГАЛВИН

Рафаел Надал е последният полуфиналист на Уимбълдън, след като победи Тейлър Фриц на четвъртфиналите с 3:6,7:5,3:6,7:5,7:6.За да се класира за финала, Надал ще играе с Ник Кирьос , който преди това в три сета победи Кристиан Гарин.

Испанецът, който триумфира на Откритото първенство на Австралия и Ролан Гарос, освен срещу бодрия американски тенисист, трябваше да се бори и с болки в стомаха, заради които поиска медицински тайм-аут след края на първия сет.

Че мачът ще бъде труден за испанеца се видя още в първия сет, въпреки че той първи направи пробив и поведе с 3:1.Но след това Фриц последва серия от пет поредни спечелени гейма за 3:6 и аванс с 0:1 в този сет.

В паузата между два сета Надал за първи път поиска медицински тайм-аут заради болки в корема, но това не му попречи да отвърне и да ликува със 7:5 за 1:1 в сетовете.

В третия сет Фриц отново игра отлично, не позволи на Надал да пробие, а на два пъти взе подаването на испанеца за 3:6. След това в паузата между третия и четвъртия сет Надал отново поиска медицински тайм-аут и след завръщането си заигра по-добре.

Четвъртият сет започна с пробив на Надал, но Фриц контрира с повторен пробив. Надал не се предаде и отново направи брейк за 2:1 и запази предимството до осмия гейм, когато американецът отново брейкна за 4:4. След това двамата тенисисти бяха уверени в следващите два сервиса, до 11-ия гейм, когато испанецът проби за 6:5, а след това с добър сервис стигна до 7:5 и изравни на 2:2 в сетовете.

В решаващия сет Надал направи брейк първи в седмия гейм за 4:3, но Фриц отговори светкавично в следващия. След това двамата тенисисти бяха уверени на своя сервис и доведоха мача до тайбрек, в който испанецът доминираше, поведе с 5:0 и след това рутинно стигна до 10:6 за триумф и място на полуфиналите, където Кирьос го очаква.

В петък ще се играят полуфиналните двубои при мъжете Надал-Кириос и Джокович-Нори.