МЗТ предотврати изненада срещу ФМП на финала

Снимка: KFSM

Отборът на Навико Академия ФМП създаде сериозни проблеми на МЗТ Скопие, за трудна победа (79:72) за защитаващия титлата си

В първия мач от 11-ия кръг отборът на МЗТ Скопие Аеродром постигна планирана победа срещу Навико Академия ФМП. Но стигнаха до него благодарение на „сухото качество“, което притежава Войдан Стояновски, и опита да играе за „синьо-белите“ на онези така наречени „равни мачове“.

Както се очакваше, защитаващият титлата си имаше много по-добър старт в този първи ме от 11-ия кръг. През първата четвърт "синьо-белите" се разделиха прилично (19:10).

Но те не продължиха със същото темпо в последвалия период. Гостите сякаш премахнаха онова уважение към съперника, което личеше в играта им през тези десет минути. Те играха равностойно през тези втори десет минути (16:16).

В 26-ата минута ФМП се върна и резултатът стана 47:45 в полза на МЗТ. Това бе знак, че треньорът на домакините трябва да се откаже от първоначалния си план и да даде шанс на първосъставниците, преди всичко на братя Стояновски.

До края на третата част "металистите" все пак натрупаха преднина, имаха плюс 5 (56:51). Но гостите завършиха най-добрата част от мача с цели 32 реализации, достатъчни да се изравнят с шампиона (58:58).

Беше изравнено (65:65), дори след пет минути игра в четвъртата четвърт. Но само до момента, в който В. Стояновски "включи" пет точки, за (70:65). Гостире намери отговор и се пребори за ново равенство (72:72). Но още веднъж, когато трябваше, той удари и то тройка, V. Стояновски, в следващата атака Бакович повтори същото, достатъчно, за да отведе отбора си в тези "спокойни води", т.е. недостижими (78:72).

Въпреки че игра по-малко от 17 минути, Войдан Стояновски той отбеляза 21 точки (6/7 от игра и 6/6 от наказателното хвърляне). От тези от нас, които бяхме титуляри в отбора на МЗТ Скопие тази вечер, Бакович реализирани 15, работа отново 13. точки. От друга страна, Огундиран беше най-оптимистичният играч. Вкара 29 точки, Сантана даде 11, a Петровски още десет точки.