MZT Skopje Airport ликува във вечното дерби срещу Работнички

снимка: kfsm.mk

Днес в рамките на 14-ия кръг в Първата македонска баскетболна лига при страхотна атмосфера в СК "Яне Сандански" се срещнаха вечните съперници MZT Скопие Аеродром и Работници. В крайна сметка настоящият шампион МЗТ триумфира с резултат 91:87.

Домакините спечелиха предимство в началната част на мача 15:10, а малко по-късно положителен от "плюс осем" (21:13). Отговорът на Работнички последва чрез Малесевич, който вкара 13 точки, за да намали пасива до 20:23, а след това поведе с 24:23. Последва серия от 10 точки на "Металс", в малко над три минути от втората четвърт за най-високата 33:24.

След тройката на Уеър, MZT също имаше двуцифрен плюс (36:25). Но за пореден път гостите се върнаха, сега с пет поредни точки и в 15 минути от дербито, за да се доближат до 30:36. Последва нов спад в играта на МЗТ, който наказа Работнички чрез Нотадж и Сошкич и отново върна съспенса (39:41) в 01:44 мин. преди края на първото полувреме.

Гостите от "Градски парк" имаха шанс да стигнат до равен резултат. Бакоч пропусна две наказателни удара и веднага наказа В. с тройка. Стояновски, предположи още Абу, за нова раздяла, вече 56:47 след 25 минути. Гостите отново събраха сили за едноцифрено минус, след три четвърти то бе така 57:66.

В последния шампионът игра на крилата на Войдан Стояновски. След новия му точен опит за три точки, тимът от Еродром отново се раздели на двуцифрена разлика (73:63). Но Работнички отново намираше начин да се върне в резултата, Нотадж намали изоставането (72:75), в 04:22 минути до края на срещата.

Работнички имаше шанс да направи пълен обрат, но в решителните моменти не реализира наказателните удари. Първо Нотадж, а след това Форте, който осем секунди преди края също не беше толкова силен, и нагласи 87:89. Наказанието дойде от В. Стояновски, за победа и защита на първото място в таблицата с резултат (12-2).

Той беше най-ефективният в победните редици В. Стояновски с 26 точки (пет борби, четири асистенции), Уеър имаше 13 точки, както и Абу, който записа 11 борби. Отсреща за отбора на Градски парк Nottage доминираха с 31 точки (шест борби), докато Форте записа 23 точки (XNUMX борби, пет асистенции).