MZT Skopje Airport спечели 10-та шампионска титла

снимка: Bitola News

MZT Скопие Аеродром ликува в третия мач от финалната серия в Първата македонска баскетболна лига.

Играчите на Васко Атанасов го победиха в зала "Боро Чурлевски" в Битоля Пелистър при резултат 83:92 за крайно 3:0 в серията.

Баскетболистите от тима на гостите използваха възможността да напълнят коша на съперника, след като и двата тима се върнаха на терена, така че преднината от три точки, която имаха битолчани след десет минути игра, бързо беше стопена.

С много обороти и кош в последните моменти преди съдийския сигнал отборът в синьо си тръгна на почивка с минимално предимство на терена (39:41), което продължи да расте в оставащото време до края на срещата. . Дори веселите Маслинко и Карудърс не успяха да спрат настъплението на веселите "металисти".

Победителните редици бяха доминирани от V. Стояновски с 33 точки, следван от американеца Д. Версия с 16.

От противоположната страна американецът Д. Карудърс вкара 18 точки, докато А. Маслинко вкара 15 точки.

"Щъркелите" защитиха спечелената от миналия сезон шампионска титла, а тази година това означава 10-ата им шампионска титла в клубната история.