МЗТ спечели втория мач срещу Пелистер и е на една победа от шампионската титла

снимка: kfsm.mk

Баскетболистите на MZT Скопие Аеродром те празнуваха и във втория мач от финалната серия в Първата македонска лига против Пелистър (80:75) за голямото 2:0 преди преминаването в Битоля. Пелистер започна страхотно, като за осем минути направи огромното 22:8. Но в следващите две минути действащите шампиони се върнаха със собствена серия от осем точки при 16:22 след една четвърт.

Гостите от Битоля имаха преднина от 28:22, но след това последва нова серия на "металистите", след която преднината се смени. След тройката на Делалич МЗТ Скопие поведе с 31:30. Ефективната игра им донесе още по-голям положителен резултат (46:39), след като се изиграха 18 минути, така че първото полувреме завърши с предимство от 46:43 за "синьо-белите".

МЗТ Скопие беше отборът, който "откри" по-добре втората част. В средата на третата част те имаха стабилно 56:48, след което 60:51. Битолчани намалиха до 57:63, но не направиха нищо повече от това в тази част на финала.

Последните 10 минути на втория мач двата тима изминаха при резултат 68:59 за защитаващия шампионската купа. Атакуващият го направи първите две атаки, за нов подход, вече при 63:68. В средната част, след точките на Маслинко, Пелистер беше "в играта" с резултат (70:76). Представителното крило продължи минисерията, за да намали още малко пасива (73:76).

Но в тези три минути и половина, които оставаха, гостите не намериха начин да стигнат до желаното попадение. Танаскович и Д. Стояновски върнаха първенството до 80:73, след което Пелистер вече нямаше сили за евентуален пълен обрат. Танаскович завърши с 16 точки за МЗТ, а Костоски отбеляза 17 за "зелено-белите" и ще се играе на 25 май (събота) в зала "Боро Чурлевски".