Младите баскетболисти, победени от Турция, трябва да се борят за оцеляване в А-дивизия

Марко Луканоски/снимка: fiba.basketball

Мъжкият кадетски национален отбор на Македония претърпя поражение от Турция в осминафиналите на Европейското първенство А-дивизия, което се проведе в Скопие със 74:82 и до последно ще се борят за оцеляване в елита.

Баскетболистите ни започнаха добре мача със 7:0 след три минути игра, но след това последва спад в играта и до края на четвъртината дадоха само пет точки, докато Турция даде 19 точки и след първата част направи плюс седем (12:19). През втората четвърт турските баскетболисти за първи път стигнаха до двуцифрен аванс и си отидоха на почивка при сигурното 29:43.

През второто полувреме избраниците на селекционера Андрей Апостолски Лечич играха по-добре, успяха да стигнат до едноцифрено пасив, но нямаха сили за пълен обрат.

Никола Яничич с 15 точки, Марко Луканоски с 13 и дори 20 борби бяха най-добри в селекцията ни, а за Турция се отличи Дениз Гьокпинар с 22 точки.

Следващият съперник на Македония в битката за оцеляване в А-дивизия ще бъде Дания, която убедително загуби от Литва.