Младите баскетболисти победиха Черна гора на старта на Европейското първенство

Димитър Зетов/Снимка: fiba.basketball

Баскетболният национален отбор на Македония до 16 години стартира с победа изявите на Европейското първенство А-дивизия, което се играе от днес в Скопие. Баскетболистите победиха Черна гора с 69:62.

Първата четвърт беше на македонските баскетболисти с 15:12, а втората започнаха със серия от 5:0 и за първи път стигнаха до двуцифрено предимство (22:12).

Отличната игра на Македония продължи и след точките на Яничич преднината достигна дори 17 точки (31:14). След таймаута на старши треньора на Черна гора преднината намаля до 36:25, а Македония се оттегли при 38:26.

Черна гора изигра по-добре първата половина на третата четвърт. И намали наполовина нашата позитивност. В 27-ата минута имахме само две точки преднина (46:44), след като съперникът направи серия от 18:8.

Празният период на селекцията ни бе прекъснат от Стойкович за 48:44.
Въпреки това завършихме тази част от играта с положителен резултат (51:48). Само като анонс, че последните десет минути ще бъдат важни, а накрая се превърнаха в драматични.

В последната минута влязохме само с една точка преднина (63:62) и след таймаута, взет от старши треньора на Черна гора, Зетов вкара ключовата тройка, която донесе първата победа на Македония на Европейско първенство.

Най-заслужил за триумфа бе Димитър Зетов с 20 точки, пет борби и пет асистенции, а двуцифрен ефект имаха още Яничич с 14 и Стойкович с 11 точки.

Във втория кръг Македония ще играе утре срещу Гърция.