Мрежите стоят, Македония играе с играч по-малко, Тодороски получи червен картон

снимка: EPA-EFE / GEORGI LICOVSKI

След първото полувреме няма голове (0:0) в мача от последния шести кръг в лига на нациите между представителите на Македония и България в Националната арена "Тодор Проески".

Тази вечер в столицата има дъжд, което със сигурност затруднява мача и за двата отбора.

Видяхме равностойно начало в първите 10 минути на срещата на най-големия ни стадион, феновете дадоха необходимата подкрепа за избраниците селекционерът Благоя Милевски.

Големите проблеми започнаха от 14-ата минута, когато получихме червен картон в нашите редици Тодороски който заради груб фаул с висок крак в коляното на противниковия играч трябваше да тръгне по-рано към съблекалнята.

С това плановете на треньора се промениха, последва повече владение на топката за българите, които не създадоха нито един сериозен шанс, а само държаха повече топката в краката си.

Беше доста напрегнато на терена, с фаулове и от двете страни, а първата добра възможност да отбележим гол имахме в 25-ата минута, когато М. Ристовски стреля от около 20 метра, но българският вратар Наумов спаси.

В 22-ата минута заради червения картон Милевски трябваше да смени, така че Трайковски напусна игра, а на негово място влезе Ашковски.