Милан започна с убедителен триумф защитата на титлата в Серия А

Милан е сред глобените за финансов феърплей/Снимка: EPA-EFE/МАТЕО БАЦИ

Футболистите на Милан започнаха защитата на титлата в Серия А с триумф над Удинезе с 4:2. Въпреки че италианците не смятат Милан за основен фаворит за титлата, росонерите показаха в първия мач, че имат достатъчно качество, за да задържат шампионската купа на Сан Сиро.

Срещата започна с гол на гостите още във втората минута. Голмайстор на попадението бе Бекао, но Милан обърна до 15-ата минута. Първо Тео Ернандес реализира дузпа, а след това Анте Ребич се разписа за 2:1.

Удинезе изравни резултата от Адам Масина преди полувремето. Но Брахим Диас вкара в началото на втората част за 3:2, а крайният резултат оформи Ребич в 68-ата минута.

Аталанта също спечели в началото на новия сезон, побеждавайки Сампдория с 2:0 с головете на Рафаел Толои в 26-ата минута и новака Адемола Лукман в четвъртата минута на продълженията.